بازگشت به صفحه اصلی
جمعه
۳۱ فروردين ۱۳۹۷
۱۷:۲۴
یادداشت
۸۸.۱۱.۱۰
گفتگو
۸۸.۱۱.۱۰
گزارش
۸۸.۱۱.۱۰
مقاله
نظرسنجی
از دیگران
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۰ 0

ایرنا: ترابرد بیش از 75 هزار مشترک جدید به همراه اول

«موبیا (موبایل مديا)/ گروهِ از دیگران»:

تهران- ایرنا- شرکت ارتباطات سیار ایران اعلام کرد: همراه اول در یک سال گذشته بیش از 75 هزار مشترک جدید از دیگر اپراتورها را از طریق طرح ترابردپذیری جذب کرده است.

به گزارش دوشنبه اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، تا بیست و نهم خردادماه 75 هزار و 456 مشترک از اپراتورهای دیگر جذب شده اند و تراز نهایی ترابرد 20512+ بوده است؛ به عبارت دیگر، همراه اول تنها اپراتوری به شمار می رود که با اختلاف بسیار، تراز مثبت دارد.

بر اساس این گزارش، همراه اول تاکنون18 هزار و 611مشترک از ایرانسل و یک هزار و 901 مشترک از رایتل را در فرایند ترابرد جذب کرده است.

همراه اول در شاخص های فرعی مانند «میزان درخواست از اپراتورها برای ترابرد»، «میزان موفقیت در اجرای مناسب ترابردپذیری» و «رضایتمندی از کل فرآیند ترابردپذیری» وضعیت مناسبی دارد.

طبق آمار رسمی، در شاخص «میزان درخواست از اپراتورها برای ترابرد»، تعداد درخواست خروج از ایرانسل به سمت همراه اول107 هزار و 984 مورد است.

همراه اول در شاخص «میزان موفقیت در اجرای مناسب ترابردپذیری» نیز 64 درصد موفقیت داشته است که با توجه به شمار زیاد مشترکان دائمی امتیاز بالایی محسوب می شود.

همراه اول در شاخص «رضایتمندی از کل فرایند ترابردپذیری» نیز طبق نظرسنجی رسمی شرکت پایا (پیمانکار فنی طرح ترابردپذیری) که به صورت پیامکی انجام می شود، 62 درصد از کسانی که ترابرد کرده اند از کل فرایند ترابردپذیری از اپراتور اول رضایت داشته اند.

در چند روز گذشته برخی آمار و ارقام اعلام شده در رسانه ها درباره ترابرد با آمارهای رسمی و معتبر، مغایرت دارد و به نظر می رسد برخی به دنبال حاشیه سازی و توجیه ناموفق بودن خود در این طرح ملی هستند.

ترابردپذیری شماره های تلفن همراه، به مشترکان این اجازه را می دهد که با حفظ شماره بصورت آزادانه و بر اساس همه شاخص های کیفیتی و قیمت محصولات و خدمات، اپراتور برتر را انتخاب کنند.

پیش از این وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هشتم شهریور 1394 گفته بود: اجرای ترابردپذیری از سوی اپراتورها، یک وزن کشی واقعی محسوب می شود.

نظرات کاربران


تمام حقوق سایت برای صاحب سایت محفوظ می‌باشد. استفاده از مطالب موبیا با ذکر منبع آزاد است.