بازگشت به صفحه اصلی
جمعه
۳۱ فروردين ۱۳۹۷
۱۷:۲۱
یادداشت
۸۸.۱۱.۱۰
گفتگو
۸۸.۱۱.۱۰
گزارش
۸۸.۱۱.۱۰
مقاله
نظرسنجی
از دیگران
شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳ 0

بادیجی گزارش می‌دهد: واکنش ایرانسل به نتایج ترابردپذیری/ قیمت سیم‌کارت‌ها نصف شد

«موبیا (موبایل مديا)/ گروهِ از دیگران»:

اپراتور دوم ارتباطی در واکنش به ارائه نتایج طرح ملی ترابردپذیری از سوی مدیر عامل همراه اول، قیمت سیم‌کارت‌های دائمی خود را نصف کرد.

به گزارش خبرنگار ، اپراتور دوم ارتباطی موبایل تنها با گذشته سه روز از ارائه گزارش وضعیت طرح ملی ترابردپذیری شماره‌های تلفن همراه (MNP) از سوی مدیر عامل همراه اول در مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت ارتباطات سیار ایران، اقدام به انتشار خبری مبنی بر کاهش قیمت سیم‌کارت‌های دائمی خود کرد.

براساس گزارش چهارشنبه هفته گذشته وحید صدوقی؛ مدیر عامل همراه اول در حال حاضر تنها دو اپراتور همراه اول و رایتل دارای بالانس مثبت از اجرای طرح ملی ترابردپذیری شماره‌های تلفن همراه هستند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر همراه اول با بیش از ۵۰۰۰ بالانس مثبت در ترابردپذیری شماره‌ها مواجه است که در کل دنیا امری غیرعادی به حساب می‌آید زیرا معمولا در اکثر کشورها هم‌زمان با اجرای طرح ترابردپذیری شماره‌ها، اپراتورهای بزرگ و قدیمی مشترک از دست داده‌اند.

صدوقی با بیان اینکه تقریبا نتایج حاصل از اجرای طرح ملی ترابردپذیری شماره‌ها را در بیش از ۷۰ کشور بررسی کردیم، گفت: در اکثر این کشورها، اپراتورهای اول (اپراتورهای با قدمت بیشتر) بعد از اجرای ترابردپذیری شماره‌ها یا همان MNP سهم بازار از دست دادند و مشترکان‌شان به دیگر اپراتورهای موبایل مهاجرت کرده‌اند.

مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار ایران گفت: اکنون پس از اجرای طرح ترابردپذیری شماره‌ها، تعداد مشترکان ما با بالانس مثبت ۵۰۰۰ واحدی، رایتل نیز با بالانس مثبت ۱۸۰۰ واحدی اما ایرانسل با بالانس منفی ۷۰۰۰ واحدی مواجه شده است.

وی ادامه داد: آمار به وضوح نشان می‌دهد که مشترکان ایرانسل در جریان طرح ملی ترابردپذیری به شبکه همراه اول و رایتل رفته‌اند.

با توجه به اینکه مزیت اپراتورهای ارتباطی در خدمات‌دهی، ارائه بسته‌های ارزش افزوده و میزان تعرفه‌ها از جمله عوامل اصلی و کلیدی پیشبرد طرح ملی ترابردپذیری شماره‌های تلفن همراه از سوی اپراتورهاست لذا جنگ رقابتی سختی میان ارائه طرح‌ها از سوی آنها در دنیا به وقوع می‌پیوندد.

در همین راستا، با گذشت سه روز از اعلام نتایج طرح ملی ترابردپذیری شماره‌های تلفن همراه از سوی مدیر عامل همراه اول، اپراتور رقیب آن به خود آمد و طی اقدامی غیرقابل پیش‌بینی قیمت سیم‌کارت‌های دائمی خود را به نصف کاهش داد.

ایرانسل اعلام کرد که تمامی سیم‌کارت‌های دائمی خود را با مبلغ ۶۰ هزارتومان از طریق سایت، مراکز فروش و نمایندگی‌ها به فروش می‌رساند.

همچنین این اپراتور اعلام کرده مشترکانی که با خرید سیم‌کارت‌های دائمی یا از طریق ترابرد شماره‌های تلفن همراه خود به ایرانسل بپیوندند ۲۰ گیگ اینترنت برای ماه اول و پس از آن ماهانه یک گیگ اینترنت تا شش ماه به صورت رایگان دریافت کرده و از اینترنت ۴٫۵G ایرانسل نیز استفاده خواهند کرد.

همچنین اعلام شده که مشترکان سیم‌کارت‌های اعتباری ایرانسل نیز می‌توانند با افزایش شارژ خط تلفن همراه خود تا ۶۰ هزار تومان و با شماره‌گیری کد دستوری*۷۰# سیم‌کارت‌ خود را از اعتباری به دائمی تبدیل کنند.

نظرات کاربران


تمام حقوق سایت برای صاحب سایت محفوظ می‌باشد. استفاده از مطالب موبیا با ذکر منبع آزاد است.