بازگشت به صفحه اصلی
جمعه
۳۱ فروردين ۱۳۹۷
۱۷:۲۵
یادداشت
۸۸.۱۱.۱۰
گفتگو
۸۸.۱۱.۱۰
گزارش
۸۸.۱۱.۱۰
مقاله
نظرسنجی
از دیگران
سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۳ 0

پیامک‌های تبلیغاتی برای زائران اربعین هزینه ندارد/ منظور زیرساخت چیست؟

«موبیا (موبایل مديا)/ گروهِ از دیگران»:

شرکت ارتباطات زیرساخت در تیزری نمایشی اقدام به ارائه توصیه‌های ارتباطی به زائران اربعینی کرده است که منظورش در یکی از تیزرها مشخص نیست.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات و ارتباطات خبرگزاری تسنیم، هم‌زمان با فرارسیدن ایام اربعین حسینی(ع) و سفر میلیون‌ها زائر ایرانی به عتبات عالیات، شرکت ارتباطات زیرساخت با ساخت تیزرهایی نمایشی اقدام به ارائه توصیه‌های ارتباطی به زائران کرده است.

این شرکت دولتی در یکی از تیزرهای خود خطاب به زائران اربعین گفته است که "زائر اربعین اگر می‌خواهید سفرتان به عراق کم هزینه باشد، پیامک‌های تبلیغاتی گوشی‌تان را غیرفعال کنید و مطمئن شوید که آخرین قبض موبایل‌تان را پرداخت کرده‌اید".

این تیزر به گونه‌ای القا کرده که دریافت پیامک‌های تبلیغاتی برای مردم هزینه به دنبال دارد در حالیکه اپراتورهای موبایل چند سالی است به صراحت اعلام می‌کنند دریافت پیامک در کشور دیگر رایگان است و هزینه‌ای در بر ندارد.

از سوی دیگر پیامک‌های تبلیغاتی کلا هزینه‌ای برای مشترکان در پی ندارد و پیامک‌هایی که منجر به کسر هزینه از اعتبار مشترکان یا درج در صورتحساب آنها می‌شود، پیامک‌های ارزش افزوده است.

به گزارش تسنیم، اغلب اپراتورهای ارتباطی طبق سنوات گذشته در زمان ازدیاد بار ترافیکی اقدام به مسدودسازی پیامک‌های تبلیغاتی برای زائران اربعینی می‌کنند.

امسال هم پیش‌بینی می‌شود با ازدیاد ترافیک شبکه اپراتورها، نرخ ارسال پیامک تبلیغاتی در شبکه آنها کاهش یابد زیرا درآمدی که از محل رومینگ ارتباطی کسب می‌کنند به مراتب بیشتر از درآمدزایی شرکت‌های تأمین کننده محتوای ارزش افزوده و تبلیغاتی است.

نظرات کاربران


تمام حقوق سایت برای صاحب سایت محفوظ می‌باشد. استفاده از مطالب موبیا با ذکر منبع آزاد است.