بازگشت به صفحه اصلی
سه شنبه
۱ اسفند ۱۳۹۶
۱۶:۴۴
یادداشت
۸۸.۱۱.۱۰
گفتگو
۸۸.۱۱.۱۰
گزارش
۸۸.۱۱.۱۰
مقاله
نظرسنجی
از دیگران
دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۰ - ۰۷:۵۴ 0

مواظب خطرات هندزفری‌هاي بلوتوث تقلبی باشید

موبیا (موبایل مدیا)/ گروهِ «از دیگران»:

بازار هندزفری‌هاي بلوتوث طی یکی دو سال اخیر گرم تر از سابق شده است و اکنون این کالا مخاطبان بیشتری دارد.
دنياي اقتصاد- بر اساس اعلام فعالان بازار، کاهش قیمت‌ها نسبت به سال‌های قبل و افزایش تنوع مدل و قیمت‌های این کالاها باعث شده است که این کالاها عمومیت یابند.
اما در این بین گروهی به عرضه هندزفری‌هاي تقلبی با نام‌های شبیه اصل یا نام‌های نا آشنا اشاره می‌کنند و معتقدند این هندزفری‌ها نه‌تنها کیفیت لازم را ندارند بلکه برای مصرف‌کنندگان ممکن است خطراتی داشته باشند. در این رابطه با یوسف‌زاده، یکی از فعالان بازار در پاساژ ایران گفت‌وگویی داشتیم که می‌خوانید:
شنیده مي‌شود با رونق گرفتن بازار هندزفری‌هاي بلوتوث، نمونه‌هاي تقلبی و بدون نام و نشان هم در بازار حضور پررنگی یافته‌اند. در این مورد توضیح دهید.
بله درست است. طی سه تا چهار ماه اخیر شاهد رشد میزان تقاضا و همچنین عرضه هندزفری‌هاي تقلبی یا قاچاقی در بازار بودیم. علت هم این است که این دستگاه‌ها حجم بسیار کمی دارند و قاچاق آنها به راحتی صورت مي‌گیرد. از طرفی قاچاق این کالاها برای افراد سودجو سود دارد.
استفاده از این دستگاه‌های بدون گارانتی و تقلبی برای سلامتی مصرف‌کننده خطرناک نیست؟
اگرچه استفاده از هندزفری‌هاي بی‌سیم (بلوتوث) آسیب ناشی از تشعشعات مضر تلفن همراه را به طور چشمگیری کاهش مي‌دهد اما استفاده از نمونه‌هاي غیراستاندارد و تقلبی می‌تواند به سیستم شنوایی صدمه بزند. پس بهترین کار خرید کالای گارانتی‌دار است. بهترین راه هم برای تشخیص کالاهاي قاچاق و گارانتی‌دار توجه به گارانتی نمایندگی رسمی است که به‌صورت برچسب روی هر دستگاه قابل مشاهده است.
چه برندهایی در بازار هندزفری بلوتوث فروش بالایی دارند؟
به غیر از نمونه‌هایی که توسط تولیدکننده‌هاي گوشی تولید مي‌شوند، برند جبرا در بازار هندزفری فروش بالایی دارد.

نظرات کاربران


تمام حقوق سایت برای صاحب سایت محفوظ می‌باشد. استفاده از مطالب موبیا با ذکر منبع آزاد است.