بازگشت به صفحه اصلی
سه شنبه
۱ اسفند ۱۳۹۶
۱۶:۳۹
یادداشت
۸۸.۱۱.۱۰
گفتگو
۸۸.۱۱.۱۰
گزارش
۸۸.۱۱.۱۰
مقاله
نظرسنجی
از دیگران
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۶:۰۰ 0

صدوقي در گفتگو با عصرارتباط: فناوری امروزی کسب و کار امروزی می خواهد

موبیا (موبایل مدیا)/ گروهِ «از دیگران»:

هفته نامه عصرارتباط:
شرکت ارتباطات سیار به یمن خصوصی شدن شرکت مخابرات ایران تنها نماینده خود را به مصاف رقابت با چهره‌های سرشناس در انتخابات اتاق بازرگانی تهران هدایت می‌کند.

وحید صدوقی از بارسلونای اسپانیا کوتاه و بریده به سوالات ما از قلب تهران پاسخ داد. او که با شعار "فناوری امروز انتخاب امروزی می خواهد" رقابت خود در فضای مجازی را آغاز کرده و برای ارتقای فضای کسب و کار و به امید نوآفرینی قدم به عرصه می‌گذارد...

این برای نخستین بار است که شما در انتخابات اتاق بازرگانی شرکت کرده‌اید...

بله، برای اولین بار است که در انتخابات شرکت می‌کنم و نماینده همراه اول در انتخابات اتاق بازرگانی هستم.

چرا قرار شد در انتخابات اتاق شرکت کنید؟

بحث مفصلی در هيات مديره شرکت ارتباطات سيار ايران در خصوص حضور فعال در انتخابات اتاق بازرگانی تهران مطرح شد و قرار شد اينجانب به نمايندگی از همراه اول در انتخابات اتاق شرکت كنم.

چرا همراه اول تمایل دارد تا نماینده‌ای در اتاق داشته باشد؟

ما بستر مناسبی برای بازرگانان در حوزه تجارت نداریم. امروزه در دنیا بحث پنجره واحد مطرح است که افراد از طریق این بستر اقدام می‌کنند.

با توجه به شرايط خاص اقتصادی کشور که معتقدم در مرحله جهش اقتصادی برای انجام کارهای بزرگی قرارداریم وهمچنین با توجه به تاکيد ويژه برنامه پنجم توسعه و اصل 44 قانون اساسی به حضور توانمند بخش خصوصی در همه حوزه‌ها جمع بندی ما این بود که باید با تمام توان در انتخابات اتاق بازرگانی تهران حضور داشته باشیم. نکته حائز اهميت اين است که توسعه اقتصادی مبتنی بر فناوری با مشارکت همه فعالان حوزه اقتصادی و صنعتی نسبت به رشد بخش خصوصی میسر می‌شود.

چه ویژگی‌هایی در اتاق بازرگانی تهران وجود دارد که همراه اول را ترغیب کرده تا نماینده‌ای در اتاق داشته باشد؟

معتقدم در حال حاضر به رغم توانمندی های زیادی که در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران وجود دارد كشورمان دارای رتبه مناسبی در توسعه كسب و كار ندارد و ايجاد يک بنگاه‌ اقتصادی نيز با موانع متعددی روبه‌رو است كه در اين زمينه اتاق بازرگانی می‌‌تواند اين فضا را تسهيل كرده و زمينه و بستری را فراهم كند كه نمايندگان بخش خصوصی در اين حوزه حضوری موثر و فعال داشته باشند.

برخی تحلیل‌گران اقتصادی گروه بندی‌های داخل اتاق بازرگانی را به 6 دسته تقسیم می‌کنند که بیشتر بر اساس رویکردها و راهبردهای اقصادی تحلیل می‌شوند بر این اساس شما جزو کدامیک از این 6 گروه هستید؟

رویکرد بنده اقتصاد دانایی محور مبتنی بر فناوری های امروزی است از همین رو در تشکل نوآفرینان حضور دارم.

میزان نفوذ ICT در اتاق را تا چه حد می‌دانید؟

در حال حاضر این نفوذ حداقلی است اما بايد نمايندگاني از صنعت ICT در اتاق بازرگانی حضور داشته باشند تا از منافع و توانمندی‌‌های اين بخش دفاع كنند. اگر IT در اتاق نقشی نداشته باشد موجب عقب‌ماندگی می‌شود. همانطور که می‌دانید اقتصاد در حال تغيير و تحول است و مسوولان و نمايندگان دولتی به ديدگاه بخش خصوصی آنهم از منظر فناوری های امروزی احتياج دارند و به نظر من اين موضوع و حضور موثر در اين اتاق فرصت مناسبی خواهد بود تا به توانمندی‌‌ها و تجارب حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در اتاق بازرگانی تهران توجه ويژه‌ای شود.

در صورت موفقیت در انتخابات اتاق بازرگانی اجرای چه برنامه‌هایی را در راس کار خود قرار خواهید داد؟

تلاش خواهیم کرد تا فضای مساعدی برای کارآفرينان حوزه اقتصادی مخصوصا صنعت ICT به وجود آوریم و موانع کسب و کار را حذف کنیم یا کاهش دهم همچنین برای تقويت و تحکيم جايگاه بخش خصوصی در نظام اقتصادی کشور با توجه به فناوری های جدید کوشش جدی خواهیم کرد.

از سوی دیگر، از دیگر برنامه‌های ما ارتقای جايگاه جهانی ايران در حوزه کسب و کار نوین است که با حضور در دوره هفتم انتخابات اتاق بازرگانی می‌توانیم در حد توان خود و ظرفیت‌های اتاق برای تحقق آن گام برداریم.

میزان موفقیت خود در انتخابات را تا چه حد می‌دانید؟

وظیفه ما شرکت در انتخابات بود که کاندیدا هم شدیم سرنوشت موفقیت ما بستگی به سایر شرایط دارد.

نظرات کاربران


تمام حقوق سایت برای صاحب سایت محفوظ می‌باشد. استفاده از مطالب موبیا با ذکر منبع آزاد است.