بازگشت به صفحه اصلی
سه شنبه
۱ اسفند ۱۳۹۶
۱۶:۴۵
یادداشت
۸۸.۱۱.۱۰
گفتگو
۸۸.۱۱.۱۰
گزارش
۸۸.۱۱.۱۰
مقاله
نظرسنجی
از دیگران
شنبه ۶ آذر ۱۳۸۹ - ۱۳:۴۰ 0

کنترل وضعیت مرسولات پستی با استفاده از پیام کوتاه تلفن همراه

موبیا (موبایل مدیا)/ گروهِ «از دیگران»:

معاون فنی شرکت‌ پست از امکان پیگیری افراد برای آگاهی از چگونگی توزیع مرسولات ثبتی خود از طریق پیام کوتاه تلفن همراه خبر داد و گفت: براساس این طرح افراد برای آگاهی از چگونگی توزیع تمامی مرسولات ثبتی خود می توانند از طریق پیام کوتاه موبایل اقدام کنند.
مجتبی نصیری در گفتگو با خبرنگارسیتنا با بیان اینکه هم اکنون سرویس پیگیری مرسولات برای پست ویژه طراحی شده است اظهار داشت: این سرویس تقریبا در تمامی استانهای کشور فعال است.
وی با بیان اینکه سیستم رهگیری مرسولات پستی از طریق پیام کوتاه با ارسال بارکد مرسوله که در هنگام ارسال از طریق دفتر پستی به شخص داده می‌شود قابل استفاده خواهد بود، ادامه داد: مردم می‌توانند مرسولات پیشتاز خود را از طریق پیامک پیگیری کنند؛ در این روش متقاضی با تایپ حرف لاتین R و تایپ شماره بارکد خود که 10 رقمی یا 20 رقمی است و ارسال آن به شماره 2000441 می‌تواند از آخرین وضعیت مرسوله خود آگاهی یابد.
نصیری با تاکید بر اینکه این سرویس ‌به صورت آزمایشی از 22 بهمن‌ ماه سال گذشته آغازبکار کرده و در حال حاضر تقریبا در همه استانها راه‌اندازی شده است، گفت: تا پیش از این ارسال‌ کنندگان مرسولات پیشتاز فقط قادر به رهگیری مرسوله با کد رهگیری از طریق پورتال شرکت پست بودند اما از این پس ارسال‌کنندگان این نوع مرسولات می‌توانند بعد از ارسال مرسوله امضای شخص گیرنده مرسوله را مشاهده کنند. البته زمانی که توزیع ‌کنندگان به دستگاههای PDA تجهیز شوند امکان مشاهده آنلاین امضای گیرنده هم میسر خواهد شد.

نظرات کاربران


تمام حقوق سایت برای صاحب سایت محفوظ می‌باشد. استفاده از مطالب موبیا با ذکر منبع آزاد است.