بازگشت به صفحه اصلی
سه شنبه
۱ اسفند ۱۳۹۶
۱۶:۴۷
یادداشت
۸۸.۱۱.۱۰
گفتگو
۸۸.۱۱.۱۰
گزارش
۸۸.۱۱.۱۰
مقاله
نظرسنجی
خبرگاه
چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۱ - ۰۹:۰۰0

با صدور پروانه در حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات؛
بيش از 140 هزار شغل مستقيم در كشور ايجاد شده است

67 درصد از اين مشاغل مربوط به فعاليتهاي تلفن ثابت و سيار، 18 درصد مربوط به فعاليتهاي حوزه ارتباطات داده و اينترنت و حدود 15 درصد نيز مربوط به پروانه‌هاي دفاتر خدمات ارتباطي و پيشخوان خدمات دولت است.

موبيا- با صدور پروانه در حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات از سوي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي، بيش از 140 هزار شغل مستقيم در كشور ايجاد شده است.

به گزارش موبيا(موبايل مديا) از روابط عمومي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي، مهندس لطف اله سبوحي معاون بررسيهاي فني و صدور پروانه سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي اعلام كرد: با صدور پروانه‌هاي فعاليت در بخش ارتباطات و فناوري اطلاعات و برآوردهاي انجام شده در اين خصوص، بيش از 140 هزار شغل مستقيم در ارتباط با فعاليتهاي حوزه ICT در كشور ايجاد شده است كه 67 درصد از اين مشاغل مربوط به فعاليتهاي تلفن ثابت و سيار، 18 درصد مربوط به فعاليتهاي حوزه ارتباطات داده و اينترنت و حدود 15 درصد نيز مربوط به پروانه‌هاي دفاتر خدمات ارتباطي و پيشخوان خدمات دولت است.

سبوحي افزود: علاوه بر اين مشاغل جانبي مانند خدمات پشتيباني، نگهداري، فروش و تعمير تجهيزات و ساير موارد ديگر نيز به طور غيرمستقيم ايجاد شده است كه اينگونه مشاغل نيز چندين برابر مشاغل مستقيم است.

وي تصريح كرد: توسعه خدمات بخش ارتباطات و فناوري اطلاعات علاوه بر ايجاد فرصتهاي شغلي بخصوص در حوزه نرم‌افزار و خدمات ارزش افزوده تاثير قابل توجهي در توسعه ساير بخشها نيز خواهد داشت.

سبوحي راهبرد سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي را تعريف پروانه‌ براي فعاليتهاي جديد و توانمندسازي پروانه‌هاي صادره و به تبع آن ايجاد اشتغال بيشتر عنوان كرد.

نظرات کاربران


تمام حقوق سایت برای صاحب سایت محفوظ می‌باشد. استفاده از مطالب موبیا با ذکر منبع آزاد است.