بازگشت به صفحه اصلی
جمعه
۳۱ فروردين ۱۳۹۷
۱۷:۲۶
یادداشت
۸۸.۱۱.۱۰
گفتگو
۸۸.۱۱.۱۰
گزارش
۸۸.۱۱.۱۰
مقاله
نظرسنجی
خبرگاه
چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۸۹ - ۱۰:۰۰0

رگولاتوري اعلام كرد:
بر رعايت استاندارد تشعشع شبكه‌هاي تلفن همراه نظارت مستمر داريم

متخصصين سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي نسبت به بررسي تشعشعات آنتن‌هاي BTS نصب شده برروي دكل‌هاي شبكه‌هاي ارتباطات سيار و رعايت استاندارد تشعشع در اين آنتن‌ها اقدام مي‌كنند و سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي و سازمان انرژي اتمي بر آنها نظارت مستمر دارند.

موبيا- سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي و سازمان انرژي اتمي بر رعايت استاندارد تشعشع شبكه‌هاي تلفن همراه نظارت مستمر دارند.

به گزارش موبيا (موبايل مديا) از روابط عمومي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي، دكتر عظيم فرد مديركل طيف رگولاتوري، ضمن اعلام اين خبر گفت: رشد فناوري مخابرات راديويي و متناسب با آن افزايش تقاضا براي استفاده از اين گونه امكانات منجر به ازدياد آنتن هاي BTS نصب شده در سطح شهرها شده و همواره اين نگراني را بوجود مي آورد كه آلودگي تشعشعي ناشي از شبكه‌هاي تلفن همراه تا چه حد مي تواند براي سلامتي مردم و همچنين براي سلامتي افرادي كه به جهت شغلي در معرض تشعشع هستند، مضر باشد و با به كارگيري چه ابزارهايي مي توان خطرات ناشي از آن را كاهش داد. علاوه براين استفاده از امواج راديويي تنها محدود به موارد مخابراتي نبوده و در زمينه هاي صنعتي، علمي، پزشكي (ISM) و خانگي نيز در حال گسترش است.

وي افزود: در همين راستا مطالعات هدفمندي توسط موسسات علمي، صنعتي و تحقيقاتي براي بررسي ميزان خطرات تشعشعات راديويي غيريونيزه و همچنين تشعشع ناشي از شبكه‌هاي تلفن همراه بر سلامت افراد جامعه صورت گرفته است و موازيني كاربردي براي رعايت حدود تشعشعي شبكه‌هاي تلفن همراه در باندهاي فركانسي مختلف مشخص شده است. در كشور ما نيز اين ضوابط توسط سازمان انرژي اتمي ايران تدوين شده و رعايت آن الزامي است است.

مديركل طيف رگولاتوري گفت :اين مقررات به منظور صحه گذاشتن بر استاندارد ملي پرتوهاي غير يونساز -حدود پرتو گيري (Non-Ionization Radiation-Exposure Limits) كد مصوب 8567 سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران و الزام اجزاي مختلف چرخه فناوري راديويي و شبكه‌هاي تلفن همراه به رعايت موازين استاندارد با هدف تامين سلامت تشعشعي تدوين شده است.

عظيم فرد تاكيد كرد: در عين حال متخصصين سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي نسبت به بررسي تشعشعات آنتن‌هاي BTS نصب شده برروي دكل‌هاي شبكه‌هاي ارتباطات سيار و رعايت استاندارد تشعشع در اين آنتن‌ها اقدام مي‌كنند و سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي و سازمان انرژي اتمي بر آنها نظارت مستمر دارند.

نظرات کاربران


تمام حقوق سایت برای صاحب سایت محفوظ می‌باشد. استفاده از مطالب موبیا با ذکر منبع آزاد است.