بازگشت به صفحه اصلی
سه شنبه
۱ اسفند ۱۳۹۶
۱۶:۴۵
یادداشت
۸۸.۱۱.۱۰
گفتگو
۸۸.۱۱.۱۰
گزارش
۸۸.۱۱.۱۰
مقاله
نظرسنجی
خبرگاه
دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۸۹ - ۱۱:۰۰0

شرکت خدمات انفورماتیک اعلام کرد:
خود پرداز و تلفنبانک انتخاب نخست در پرداخت غیر حضوری قبوض

توسعه خدمات بانکداری الکترونیک به ویژه سامانه پرداخت قبوض ازدحام مراجعین در شعب بانک ها را کاهش داده و ضمن صرفه جویی در زمان، حذف هزینه های ناشی از پرداخت حضوری قبوض و سفرهای درون شهری را در پی دارد. این تغییرات تاثیر شگرفی در بهره مندی شهروندان از هوایی سالم، ترافیکی روان و خاطری آسوده دارد.

موبيا- مشتریان بانکها تیر ماه سال جاری، 7میلیون 190 هزار و 797 قبض را غیر حضوری و از طریق ابزار پرداخت الکترونیک واریز کردند.

به گزارش موبيا (موبايل مديا) از مدیریت ارتباطات و اطلاع رسانی شرکت خدمات انفورماتيك، توسعه و افزایش ظرفیت های سامانه پرداخت قبوض بانک های طرف قرارداد شرکت خدمات انفورماتیک و آشنایی مردم نسبت به مزایا و سهولت این نوع پرداخت، 45 درصد رشد را در مقایسه با ماه مشابه سال قبل که 4 میلیون 929 هزار و 530 تراکنش پرداخت قبوض به صورت غیر حضوری انجام شد؛ در پی داشته است.

لازم به ذکر است، 4 میلیون و 700 هزار و 619 قبض نیز از طریق دستگاه هایpin pad موجود در شعب پرداخت شده است (استفاده کنندگان از این دستگاه می توانند از هر شعبه بانکهای مختلف اقدام به پرداخت قبض خود نمایند).

در میان ابزار پرداخت الکترونیکی، پایانه های فروش (POS) با 368 درصد و SMS بانک با 583 درصد رشد، رفته رفته به جمع اولویت های اول در پرداخت قبوض به روش غیر حضوری، یعنی:ATM و تلفنبانک اضافه می شوند.

این خبر می افزاید: تمامی عملیات بانکی مربوط به این سامانه به صورت الکترونیکی و در قالب نظام متمرکز بانکی انجام می شود؛ به همین علت مشتریان بانکهای طرف قرارداد شرکت خدمات انفورماتیک قادر خواهند بود به صورت غیر حضوری و از درگاه های مختلف همچون بانکداری اینترنتی، همراه بانک، تلفنبانک، ATM، POS، INFO KIOSK و غیره اقدام به پرداخت قبوض نمایند.

لازم به ذکر است؛ توسعه خدمات بانکداری الکترونیک به ویژه سامانه پرداخت قبوض ازدحام مراجعین در شعب بانک ها را کاهش داده و ضمن صرفه جویی در زمان، حذف هزینه های ناشی از پرداخت حضوری قبوض و سفرهای درون شهری را در پی دارد. این تغییرات تاثیر شگرفی در بهره مندی شهروندان از هوایی سالم، ترافیکی روان و خاطری آسوده دارد.

نظرات کاربران


تمام حقوق سایت برای صاحب سایت محفوظ می‌باشد. استفاده از مطالب موبیا با ذکر منبع آزاد است.