بازگشت به صفحه اصلی
سه شنبه
۱ اسفند ۱۳۹۶
۱۶:۴۲
یادداشت
۸۸.۱۱.۱۰
گفتگو
۸۸.۱۱.۱۰
گزارش
۸۸.۱۱.۱۰
مقاله
نظرسنجی
خبرگاه
دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۸۹ - ۱۲:۳۰0

مشاور وزیر ارتباطات خبر داد:
تحقق اهداف برنامه چهارم توسعه در بخش مخابرات

متوسط میزان موفقیت مکالمات در شبکه تلفن همراه نیز با 295 درصد تحقق از 35 درصد در سال 83 به 94 درصد در سال پایانی برنامه رسیده است.

موبيا- معاونت وقت ارتباطات و برنامه ریزی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در گزارشی از عملکرد برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور در بخش مخابرات میزان تحقق اهداف را اعلام کرد.

به گزارش موبيا (موبايل مديا) از روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس عبد خضر کامرانی -مشاور وزیر ارتباطات- گفت: با به روز شدن واگذاری تلفن ثابت در تمامی استانهای کشور، ضمن تحقق اهداف برنامه در این بخش، ضریب نفوذ تلفن ثابت نیز از 26 درصد در سال 83 به 75/34 درصد تا اسفند 88 در برنامه چهارم توسعه رسیده است.

وی افزود: در حالی که طبق برنامه یک هزار و 606 دفتر ICT شهری باید تا پایان برنامه ایجاد می شد با 280 درصد تحقق اهداف برنامه، 5 هزار و 394 دفتر ایجاد شد.

وی خاطر نشان کرد: در زمینه ایجاد دفاتر ICT روستایی نیز 6/98 درصد اهداف برنامه چهارم تا اسفند 88 تحقق یافته که به این ترتیب شاهد ایجاد 9 هزار و 864 دفتر در این مدت بوده ایم.

کامرانی با اشاره به تحقق 150 درصدی افزایش ضریب نفوذ تلفن همراه می افزاید: ضریب نفوذ تلفن همراه از 45/7 درصد در سال 83 به 72 درصد در حال حاضر رسیده که نشان می دهد در طی برنامه چهارم توسعه، 150 درصد اهداف برنامه در این بخش تحقق داشته است.

وی تصریح کرد: متوسط میزان موفقیت مکالمات در شبکه تلفن همراه نیز با 295 درصد تحقق از 35 درصد در سال 83 به 94 درصد در سال پایانی برنامه رسیده است.

مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: همچنین در حالی که هدف برنامه چهارم برقراری ارتباط 90 درصد روستاها بوده است، در این مدت بیش از 97 درصد روستاهای بالاتر از 20 خانوار دارای ارتباط شده اند.

وی تاکید کرد: کشورهای منطقه متصل به هاب فیبرنوری (HUB)ایران نیز از 5 کشور در سال 83 به 14 کشور افزایش یافته که شاهد تحقق صددرصدی برنامه در این بخش هستیم.

نظرات کاربران


تمام حقوق سایت برای صاحب سایت محفوظ می‌باشد. استفاده از مطالب موبیا با ذکر منبع آزاد است.