بازگشت به صفحه اصلی
سه شنبه
۱ اسفند ۱۳۹۶
۱۶:۳۰
یادداشت
۸۸.۱۱.۱۰
گفتگو
۸۸.۱۱.۱۰
گزارش
۸۸.۱۱.۱۰
مقاله
نظرسنجی
خبرگاه
چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۸۸ - ۱۱:۰۵0

با حضور رؤسای جمهور ایران و افغانستان؛
امروز مرکز آموزش مخابرات افغانستان افتتاح می‌شود

مساحت کل ساختمان‌های مرکز آموزش مخابرات افغانستان که شامل بازسازی دو ساختمان موجود و احداث سه ساختمان جدید است، حدود 10 هزار متر مربع بوده و حجم مالی این پروژه نیز بیش شش میلیون دلار است.

موبیا- امروز (چهارشنبه 19 اسفندماه 88) با حضور حامد کرزای و محمود احمدی نژاد و همچنین وزرای ارتباطات دو کشور، بهره‌برداری از مرکز آموزش مخابرات افغانستان آغاز می‌شود.

به گزارش موبیا (موبایل مدیا) از روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در پی درخواست وزیر ارتباطات کشور افغانستان از اتحادیه جهانی مخابرات برای کمک در نوسازی و احداث مرکز جدید آموزش مخابرات این کشور، این موضوع در اجلاس این اتحادیه مطرح شد.

پس از طرح موضوع از سوی ITU، طی یک توافق نامه سه جانبه میان اتحادیه جهانی مخابرات، ایران و افغانستان، ایران مسؤول اجرای این پروژه شد.

بر همین اساس، این مرکز از محل منابع مالی در نظر گرفته شده برای کمک‌های ایران به افغانستان و با تلاش پیمانکاران ایرانی ساخته و اجرایی شده است.

عملیات نوسازی و احداث این مرکز به کمک ایران و تحت نظارت اتحادیه جهانی مخابرات، انجام و با حضور رؤسای جمهور دو کشور به بهره‌برداری خواهد رسید.

تهیه لوزام و تجهیزات و همچنین راه اندازی آزمایشگاه جدید مخابرات و ویدئو کنفرانس این مرکز که از سوی ایران تأمین شده نیز از دیگر پروژه هایی است که طی این مراسم به بهره‌برداری خواهد رسید.

بر اساس این گزارش، مساحت کل ساختمان‌های مرکز آموزش مخابرات افغانستان که شامل بازسازی دو ساختمان موجود و احداث سه ساختمان جدید است، حدود 10 هزار متر مربع بوده و حجم مالی این پروژه نیز بیش شش میلیون دلار است.

این مراکز، امروز و طی مراسمی با حضور رؤسای جمهور، وزارت ارتباطات و مسؤولان دو کشور به بهره‌برداری می رسد.

نظرات کاربران


تمام حقوق سایت برای صاحب سایت محفوظ می‌باشد. استفاده از مطالب موبیا با ذکر منبع آزاد است.